Štýl in-line jazdy

Spôsob jazdy úzko súvisí s „kategóriou korčúľ“. Tento parameter nám určuje na aký štýl in-line jazdy sú korčule primárne určené. Pre prehľadnosť sme túto kategóriu rozlíšili do štyroch prehľadných parametrov vymedzujúcich základné štýly jazdy.

Rekreačné

Klasický relaxačný štýl jazdy. Korčule z tejto kategórie sú vhodné pre korčuliarov vyhľadávajúcich in-line jazdu ako odpočinok a prostriedok na zlepšovanie kondície. Pri tomto type korčúľ môžete čakať pohodlnú (soft) topánku. Predpokladá sa, že korčule z tejto kategórie budete využívať 1-2 týždenne.

Športové

Korčule sú pripravené na náročnejší a dynamickejší štýl jazdy. Sú vhodné pre jazdcov vyhľadávajúcich okrem „malého výjazdu“ tiež výrazné športové vyžitie a aktívne zlepšovanie svojej telesnej kondície. Kolieskové korčule z tejto kategórie sú prispôsobené väčšej záťaži a počítajú s pravidelným využívaním. Napriek tomu aj v tejto kategórii môžete čakať pohodlnú (soft) topánku.

Výkonnostné

Kategória vhodná pre náročných a skúsených in-line korčuliarov, ktorí berú jazdu na kolieskových korčuliach ako aktívny spôsob športového využitia. Korčule sú dimenzované na vysokú záťaž a pravidelné veľmi intenzívne jazdenie.

Profesionálne

Korčule z tejto kategórie sú určené pre profesionálnych in-line korčuliarov. Zaraďujeme sem najmä speedové korčule a všetky korčule, ktoré vyžadujú dlhoročnú užívateľskú skúsenosť a perfektné zvládnutie techniky in-line korčuľovania. Korčule určené na profesionálny štýl jazdy sú vždy dimenzované na veľmi vysokú záťaž a maximálny výkon (väčšinou na úkor pohodlia). Tento typ korčúľ býva vyrábaný z tých najlepších materiálov a vykazuje vysokú odolnosť.
02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–14:00 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €