Bedmintonové výplety

Výplety sú dôležitou súčasťou bedmintonového vybavenia a ovplyvňujú celkový dojem z hry. Pri dobrej voľbe typu a tvrdosti výpletu je možné naplno využiť všetky vlastnosti bedmintonovej rakety.

Ponuka bedmintonových výpletov

Všeobecné vlastnosti výpletov:

  • menšie napnutie strún generuje viac kontroly
  • väčšie napnutie struny umožňuje viac zosilnenia
  • tenší priemer strún produkuje viac rotácie a zosilnenia
  • hrubší priemer strún umožňuje viac kontroly a menej rotácie

Bedmintonový výplet

Výplet mení vlastnosti

Výplet je spotrebný tovar, takže pamätajte na to, že už po niekoľkých hodinách hrania, bude povolovať a strácať svoje vlastnosti. Za tri mesiace po vypletení (aj keď raketu nepoužívate) môžete mať v rakete vlastnosťami úplne iný výplet ako ihneď po vypletení.

Sledujte vlastnosti svojej struny a nechajte si raketu v priebehu sezóny prepliesť napríklad na jednej z našich predajní.

V dnešnom bedmintonovom svete vládnu predovšetkým nylonové výplety, ktoré sa vyrábajú s rôznymi doplňujúcimi materiálmi, ako je napríklad titán, ktorý zvyšuje odolnosť a predlžuje životnosť.

Priemer strún sa pohybuje v rozmedzí 0,62 - 0,8 mm.

Napnutie strún

Mnoho hráčov naráža pri kúpe novej rakety a výpletu na dilemu, aké napnutie struny zvoliť. Každá raketa má výrobcom stanovené rozmedzie, na ktoré je možné raketu vypliesť (napr. 9 - 11 kg).

V praxi platí, že mäkší výplet (vypletený na menej kg) ponúkne hráčovi viac kontroly, tvrdší výplet naopak viac zosilnenia.

Mäkké výplety sa tak odporúčajú začiatočníkom a mierne pokročilým hráčom, tvrdé výplety naopak pokročilým a profesionálnym bedmintonistom.

Profesionálny vypletací servis

Niekoľko rokov sme oficiálnym vypletacím servisom značiek Tecnifibre, Head, Yonex a Victor. Vyškolení pracovníci vám poskytnú profesionálnu starostlivosť a poradenstvo.

Info o vypletacom servise

« Späť na hlavnú stránku bedmintonovej poradne

 

02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–16:30 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €