Poradíme vám

contact Denisa Daňkováexpert sekcie

Ako vybrať tašku na tenis

Tašky na squashové raketyDo ruky, cez plece, na chrbát... Spôsobov nosenia bagov na rakety je veľa. Poradíme vám, ako si vybrať tašku na tenis, ktorá sa vám bude pohodlne nosiť a skryje vaše tenisové rakety do bezpečia.

Tenisové tašky na rakety podľa veľkosti

Väčšina hráčov vyberá tašku najmä podľa veľkosti. Dĺžka i výška býva často podobná, líšia sa v šírke a počtu vreciek alebo priečinkov.

Podľa veľkosti môžete určiť, koľko rakiet sa do bagu zmestí. Názvy tašiek majú neraz  podľa počtu rakiet i označenie (x3, x6, x9, x12, x15). Celkom sa na neho ale nespoliehajte, nie je u všetkých značiek rovnaké. Riadia sa podľa neho najmäTecnifibre, Wilson a Babolat.

U Yonexu označuje počet rakiet vždy posledné číslo daného radu (7923 - bag pre 3 rakety, 7226 - bag pre 6 rakiet, 8029 - bag pre 9 rakiet, atď.). Tašky Head sú zasa označené ako Combi (6 rakiet) a Monstercombi (12 rakiet). Victor nemá číslovanie celkom presne dané, teda sa radšej riaďte detailným popiskom produktu.

Jednoznačne najpredávanejšou veľkosťou je taška s 2 hlavnými vreckami (x6, 6R, Combi, ...), do ktorej sa zmestí všetko dôležité, čo k bedmintonu potrebujete.

Tenisové tašky na rakety podľa spôsobu prenášania

Každý z nás chce nosiť tenisový bag inak. Niekto si radšej dá tašku cez plece, iný si zas hodí bag na chrbát ako batoh. Vyberte si tašku, ktorá se vám bude pohodlne prenášať.

Tašky, ktoré majú aspoň 2 vnútorné vrecká, väčšinou mávajú oddelené vrecko na obuv. Tá môže byť i odvetraná a vďaka tomu bude obuv oddelená od ostatných vecí.

Tenisové bagy cez plece

Jak vybrat bag na rakety přes rameno

Tašky s popruhom cez plece majú tiež úchyt pre nosenie v ruke. Tašku väčšinou kúpite za  nižšiu cenu. Horšie je ale prenášanie na dlhšie vzdialenosti a môže byť i menej pohodlné.

Chcem si vybrať tašku cez plece »

Tenisové bagy na chrbát

Jak vybrat bag na rakety na záda

Tašky s dvoma chrbtovými popruhmi sú modernejšie a nájdete ich na trhu viac. Bagy na chrbát sú pohodlnejšie najmä vďaka tomu, že ich môžete nosiť na chrbte ako batoh. I preto si ich užijú najmä hráči, ktorí potrebujú prenášať rakety na dlhšie vzdialenosti.

Chcem si vybrať tašku na chrbát »

Tenisové batohy na rakety

Nepotrebujete prenášať toľko vecí a nechce sa vám ťahať s batohom? Potom vám stačí batoh na rakety.

Batohy sú oveľa univerzálnejšie. Nemusíte ho nosiť iba na raketové športy, ale je vhodný prakticky pre všetkých športovcov. Batohy sú menšie, ľahšie a jednoduchšie sa prenášajú. S tým je samozrejme tiež spojený malý a veľmi obmedzený objem.

Do batohov uložíte maximálne jednu raketu, jeden pár obuvi a jednu sadu športového oblečenia. Do väčších batohov sa zmestí i fľaša s pitím, ale budete musieť stlačiť ostatné veci vo vnútri.

Chcem si vybrať batoh »

« Späť na hlavnú stránku tenisovej poradne

Poradíme vám

contact Denisa Daňkováexpert sekcie

0 220 924 944 Po-Pi, 8-16 h | info@sportobchod.sk

Prihláste sa Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}