Ako si vybrať správne brankárske rukavice

Pri výbere rukavíc je dôležité si vybrať správnu veľkosť a ochranné prvky. Zároveň je dôležité zvoliť si typ rukavíc podľa podmienok, v ktorých ich budete používať. Za mokra, sucha alebo veterného počasia, je vždy treba zvoliť iný typ rukavíc.

Materiál na dlaniach

Materiál - pena - na dlaniach zvyšuje priliehavosť a zlepšuje výkon. Dážď a vlhkosť výrazne ovplyvňujú schopnosti materiálu na dlaniach. Preto je potreba rozdielne zloženie materiálu.

Výber rukavíc podľa počasia:

  • SUCHO -  špeciálna pena pre suché počasie
  • MOKRO - mäkšia pena s otvorenejšími pórmi, ktoré absorbujú vodu

Výber rukavíc podľa schopnosti tlmenia

  • Ľahká slabá pena - menej tlmí, je pohodlná, ale ľahko sa zničí
  • Hustá silná pena - čím hustejšia a silnejšia dlaň je, tým lepšie tlmí dopad lopty

Ako vybrať veľkosť brankárskych rukavíc

Odolnosť proti odreniu

Latex je veľmi citlivý materiál, ktorý vyžaduje dôkladnou starostlivosť. Častý kontakt s loptou spôsobuje odrenie dlane. Odolnosť proti odreniu, ktorý rozhoduje o miere opotrebenia, závisí na štruktúre povrchu rovnako ako na kompresii dlaňového materiálu. Čím robustnejší a hrubší latex, tým je rukavica odolnejšia z hľadiska opotrebenia

Ochranné prvky

Brankárske rukavice obsahujú veľa ochranných prvkov pre maximálnu bezpečnosť. Je dôležité si vybrať kvalitné rukavice, ktoré tieto ochranné prvky obsahujú. Rukavice majú tlmiace prvky v oblasti nartu ruky. Funkčný tlmiaci materiál brankára lepšie ochráni a zvýši istotu pri zákroku.

Ochrana prstov minimalizuje zlomenie prstov, prípadne chráni nedoliečené zranenia. Nová konštrukcia rukavíc sa presne prispôsobí tvaru prstov a poskytne tak maximálnu bezpečnosť. Univerzálna vnútorná konštrukcia chráni prsty, aby sa nezlomili a zároveň neznižuje kontrolu nad loptou.

Údržba rukavíc

Na brankárske rukavice existujú rôzne prípravky, ako je napríklad šampón na brankárske rukavice, ktorý odstraňuje nečistoty, zlepšuje priliehavosť na úchopovej strane a zabraňuje tvrdnutiu kože. Pravideľná starostlivosť výrazne predlžuje životnosť rukavíc. Doporučujeme používať šampón na rukavice, ktorý zaručí dlhšiu životnosť a funkčnosť rukavíc.

02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–16:00 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €