K2

Logo značky K2

História značky K2 siaha až do roku 1962, keď bratia Bill a Don Kirschnerovi založili K2 Corporation na Vashon Island v štáte Washington. Názov K2, odvodený od prvého písmena priezviska obidvoch bratov, sa skoro stal rovnako veľkým fenoménom ako o nič menej známa osemtisícová hora. Rovnako ako ona totiž prilákala množstvo svetových športovcov, konkrétne lyžiarov, vzhľadom k tomu začala vyvíjať lyže s pomocou laminačnej technológie, vďaka ktorej sa stali lyže ľahšie a živšie v porovnaní s vtedajšou konkurenciou.

Ako značka postupne rástla a rozšiřovala sortiment, prichádzala s prielomovými novinkami v oblasti športu. Jednou z nich bola v roku 1994 kolekcia kolieskových korčúľ s patentovanou mäkkou topánkou Softboot®. To znamenalo prielom v orientácii na športové vybavenie z nových oblastí, zatiaľ čo doteraz prevažoval predovšetkým zimný sortiment.

V roku 2003 bola spoločnosť premenovaná na K2 Sports a dnes zahrňuje 16 renomovaných značiek z rôzných športových odvetviach od triatlonu, cez snowboarding a lyžovanie až po korčuľovanie.Vďaka prvotriedným vývojárom a svetovým športovcom, používajúcich ich sortiment, udává K2 Sports trendy v jednotlivých športových odvetviach naprieč celým svetom a ich výrobky robia radosť miliónom spokojných uživateľov. Staňte se nimi i vy.

Aktuálna nabídka


Poradíme vám

Informačná linka po-pia: 8:00-16:30 hodín

Vendy
Vendy
Alena
Nikča


Poradíme vám

Informačná linka po-pia: 8:00-16:30 hodín

Vendy
Vendy
Alena
Nikča

02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–16:30 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €