adidas Formotion

Inšpiráciou pre koncept technológie adidas FORMOTION bola neuveriteľná rozmanitosť pohybov ľudského tela počas športovej záťaže. V závislosti na príslušných pohyboch je telo pružné a ohybné a vzápätí na to pevné a stabilné. V podobe FORMOTION vyvinula firma adidas koncepciu oblečenia, ktorá tieto najrôznejšie požiadavky spĺňa. Oblečenie FORMOTION je preto rovnako ako ľudské telo tvarované trojrozmerne, takže sa dokáže prispôsobovať tvaru tela a podporuje popritom svalstvo pri extrémnom zaťažení. Tkanina súčasne vyvíja tlak všade tam, kde je to potrebné, a v ostatných oblastiach zabezpečuje absolútnu voľnosť pohybu, dodatočnú ochranu ako aj mimoriadne vetranie v zónach s vysokou tvorbou tepla a potu.

Princíp funkcie

FORMOTION optimalizuje pohyb športovca v troch špecifických športových oblastiach: športy s lineárnymi pohybmi, ako je beh (hlavná pozornosť je zameraná na pohyb vpred); športy s rotačnými pohybmi, ako je tenis (tu ide o rýchlosť a otáčavé pohyby trupu/úderovej ruky), a športy so špirálovitými pohybmi, ako je futbal (tu záleží na sile a pohybe v hornej a dolnej časti tela). Charakteristické znaky: Väčšina športových textílií, ktoré sú dnes na trhu, umožňuje úplnú voľnosť pohybu.

Technológia FORMOTION ide ale omnoho ďalej a podporuje športovca pri pohyboch, špecifických pre jeho športové odvetvie. Na tento účel slúži okrem iného aj technológia Power Band.V rámci nej sa používa vysoko elastický materiál, ktorý dokáže veľmi účinne pohlcovať a opäť uvoľňovať energiu, čím napomáha kontrole a podpore svalovej aktivity v špecifických oblastiach. Dôsledkom je zaručenie optimálneho priebehu pohybu počas tréningu alebo zápasu.

Produkty vyrobené technológiou adidas Formotion:

Najpredávanejší Aktuálna nabídka

Najpredávanejší

Aktuálna nabídka

Výpredaj

Vložiť nový komentár k technologii adidas Formotion

Poradíme vám

Informačná linka po-pia: 8:00-16:30 hodín

Vendy
Vendy
Alena
Nikča

02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–16:30 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €