Určenie kolieskových korčúľ

S ohľadom na odlišnú fyziologickú stavbu mužskej a ženskej nohy sa stále častejšie stretávame s korčuľami, ktoré majú svoju konštrukciu prispôsobenú potrebám daného pohlavia. Toto rozdelenie nie je nutné brať striktne dogmaticky. Stále najpredávanejšie sú unisex korčule a pánske korčule si kupuje nejedna žena.

Unisex

Kategória unisex korčúľ sa hodí ako pre mužov, tak pre ženy. Korčule sú typické svojou univerzálnosťou a konštrukciou vhodnou ako pre mužskú, tak aj ženskú klenbu nohy a chodidla. Korčule unisex kategórie bývajú v menších (dámskych) veľkostiach prispôsobené špecifikám dámskeho chodidla.

S rastúcou veľkosťou topánky (platí to hlavne pri veľkosti od 42 vyššie) sa mení taktiež celková konštrukcia korčule, ktorá je potom širšia a prispôsobená skôr pánskym chodidlám.

Pánske

Korčule určené predovšetkým pre mužov. Konštrukcia korčule, tvrdosť koliesok a všetky ďalšie parametre sú prispôsobené charakteru mužskej postavy. Korčule sú teda väčšinou pevnejšie a dimenzované predovšetkým na väčšiu hmotnosť (75 kg a viac) a väčšiu výšku postavy.

Pánske modely v prechodových veľkostiach 41, 42, 43 dosť často vyhovujú taktiež ženám.

Dámske

Pri tomto modeli korčúľ môžete počítať s tým, že sa výrobca snažil maximálne vyhovieť špecifikám dámskej postavy - teda menšej výške, nižšej váhe a špeciálnej klenbe dámskej nohy (odlišný priehlavok, užšie chodidlo, stavba členka). Korčule tak bývajú oproti pánskym modelom prispôsobené podľa týchto parametrov.
02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–14:00 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €