Nakúp nad 40 EUR a maj dopravu zdarma!

Taping a Kinesiotaping

Taping či po slovensky „tejping“ je už niekoľko desiatok rokov stará metóda, ktorá pomocu špeciálnych nalepovacích pásiek zaisťuje stabilitu a fixáciu kĺbov alebo svalov. Objavujú sa prakticky dve použitia - ako podpora a posilnenie stability poškodeného kĺbu alebo prevencia pri nadmernom zaťažovaní.Kinesiotaping
 
Tapy existujú vo väčšine prípadov v bielej farbe, v poslednej dobe však prichádzajú na trh aj farebné varianty a veľa ľudí ich tak zamieňa za kinesiotapy.
 
Na trhu existujú aj tzv. podtejpy, čo je molitanová podložka, na ktorú sa samotný tejp lepí. Tá zaisťuje väčší komfort pri samotnej aktivite a tiež pri odlepovaní tapu.
 

Kinesiotaping

Metóda kinesiotapingu je modernejšia verzia terapie svalov, ktorá sa objavila v 80. rokoch minulého storočia. Oproti klasickému tapingu kinesio neobmedzuje hybnosť postihnutého miesta a naviac podporuje jeho hojenie.
 
Vizuálne kinesiotape vyzerá rovnako ako tape klasický s tou výnimkou, že je viac elastický a to nielen v prípade naťahovania, ale aj pri skladaní. Elasticitu zaisťuje veľmi pružné vlákno polyuretánu, ktoré je obmotané 100% bavlnou, čo zaisťuje rýchle schnutie a priedušnosť. Kinesiotape sa tým pádom dá používať aj v bazéne alebo pri sprchovaní.
 
Kúzlo kinesiotapu spočíva v tom, že svojím napnutím dokáže nadvihnúť kožu postihnutého, vďaka čomu sa zväčší priestor medzi kožnými vrstvami a svalom. To zaistí zníženie talku na receptory, čoho výsledkom je zníženie bolesti a zahriatie daného miesta.
 
 

 
Výhody
Nevýhody
Taping
Pevná fixácia
Nižšia cena
 
Vyššie obmedzenie pohybu
Nemá liečebný účinok Krátkodobé nosenie
Kinesiotaping
Liečebný účinok
Dlhodobé nosenie
Väčšia pohyblivosť
Vyššia cena
Nutnosť oholenia postihnutého miesta

0 220 924 944 po–pia 8:00–14:00 | info@sportobchod.sk

Prihláste sa Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}