Starotlivosť o raketu

Bedmintonová raketa, najmä jej rám a výplet, sú citlivé najmä na teplotné výkyvy okolie. Teplom sa materiál rozťahuje, čo môže viesť k deformáciám rámu. Pri nízkych teplotách až za mrázu, rám rakety krehne. Preto nikdy zbytočne raketu nevystavujte priamemu slnku ani mrázu. 

Dbáme o to, aby všetky námi predávané rakety boli dodané s obalom (všetky rakety v našej ponuke majú v cene zahrnutý aj obal) a dôrazne odporúča zákazníkom, aby tento obal používali. Drahšie rakety sa  dodávajú s termoobalom, ktorý raketu chráni nielen pred mechanickým poškodením v priebehu prepravy, ale predovšetkým pôsobí izolačne, dokáže čiastočne tlmiť výraznejšie teplotné zmeny okolia. 

Obal slúži nielen ako termický izolátor ale taktiež ako ochrana pred mechanickým poškodením. Oproti squashovým a tenisovým raketám je bedmintonová raketa tenká a krehká. Veľmi zraniteľný je rám pri údere o tvrdý predmet (či už je ním raketa spoluhráča v priebehu štvorhry, úder o sieť, alebo o rôzne ďalšie predmety v preplnenej taške). Dbajte o to, aby ste raketu čo najmenej otĺkali. Noste ju v dostatočne priestrannom obale alebo taške určenej na prenos rakiet. Rámy s prímesou hliníka sú náchylné na deformácie hlavy. Rámy obsahujúce grafit sú krehké a jednoducho sa porušia trhlinou. Obidve poškodenia znehodnocujú raketu, výrazne menia ich herné vlastnosti a znemožňujú vypliesť raketu s požadovaným napnutím výpletu.

Pokiaľ bola raketa pred použitím vystavená nižším teplotám, je vhodné ju nechať chvíľu temperovať na teplotu miestnosti, kde bude používaná. Po každej hre je vhodné nechať raketu (najmä jej rukoväť, ktorá aj počas krátkej hry dokáže absorbovať veľké množstvo vlhkosti a potu) dôkladne a pozvoľne vyschnúť a až potom ju uložiť do obalu.

Poradíme vám

Informačná linka po-pia: 8:00-14:00 hodín

Vendy
Vendy
Dana
Dana

Chcem vrátiť alebo vymeniť tovar

Chcem reklamovať tovar

02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–14:00 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €