Nakúp nad 40 EUR a maj dopravu zdarma!

Ako vybrať squashové loptičky

Spoločne s vami odpálime pochybnosti a poradíme vám, ako si správne vybrať loptičky na squash. Vybehnite z bludiska bodiek a ich farieb a staňte sa špecialistom na rozdelenie squashových loptičiek.

Jednotlivé farby bodiek na squashovej loptičke poukazujú na odlišné vlastnosti loptičky. Jednoducho si tak vyberiete pomalú loptičku s minimálnym odskokom pre skúsených hráčov i rýchlu loptičku s väčším odskokom pre začínajúcich squashistov.

Rozdelenie squashových loptičiek podľa farby bodiek

Vyberte si loptičku na squash presne podľa vášho gusta. Nech už hľadáte loptičku pre svoj prvý pobyt na kurte alebo ste ostrieľaní squashisti, s nami vám bude hneď jasné, ktorá farba bodiek je pre vás tou pravou.

 

Velmi rychlý, modrý míček na squash pro začátečníky Rychlý squashový míček s modrou tečkou pro začátečníky Středně rychlý míček na squash s červenou tečkou pro mírně pokročilé Středně rychlý squashový míček s bílou tečkou pro středně pokročilé Pomalý squashový míček se žlutou tečkou pro pokročilé Velmi pomalý squashový míček se dvěma žlutými tečkami pro profesionály

 

Okrem týchto loptičiek môžete na profesionálnych turnajoch vidideť tiež bielu loptičku so žltou bodkou. Turnajové loptičky sú veľmi  pomalé a pro neprofesionálov vhodné nie sú.

Ako zahriať loptičku na squash

Zahřívání míčku na squash

Kým sa pustíte do hry, zahrejte loptičku do prevádzkovej teploty. Bez tohto kroku vám loptička nebude skákať a squash si naplno neužijete. Platí totiž nepísané pravidlo, že čím je vyššia teplota loptičky, tým väčší je jej odskok.

Ak neviete, ako správne zahrievať squashovú loptičku, stúpnite si k jednej z bočných stien v prednej časti kurtu. Potom triafajte loptičku opakovane mocnými údermi o bočnú stenu. Silnejšími údermi zahrejete loptičku rýchlejšie.

Zahriatie loptičky je veľmi dôležité v zime. Ak loptičku vystavíte dlhšiemu pôsobeniu nízkej teploty alebo mrazu, sú jeho vlastnosti utlmené a studená loptička menej odskakuje.

Trvanlivosť a obmena squashovej loptičky

Squashová loptička sa časom opotrebuje a stráca herné vlastnosti. Vo vnútri loptičky klesá tlak vzduchu a celkovo sa zvyšuje poškodenie loptičky. Obecne platí, že loptičky s menším odskokom sa opotrebujú rýchlejšie ako loptičky s väčším odskokom. Priemerná doba trvanlivosti loptičky je 2–3 mesiace pri hraní 3× týždenne. Životnosť looptičky ovplyvňuje i herný štýl a siloví hráči budú meniť loptičku častejšie ako technickí.

Akékoľvek praskliny na loptičke prudko zhoršujú jej herné vlastnosti. Ak sa teda nejaká trhlina na loptičke objaví, odporúčame ju ihneď vymeniť.

 Späť na hlavnú stránku squashovej poradne

0 220 924 944 po–pia 8:00–14:00 | info@sportobchod.sk

Prihláste sa Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}