ZĽAVOVÁ JAZDA

Údržba kolieskových korčúľ

servis inline bruslí

Nabehali ste veľa desiatok kilometrov a z ložisiek sa začínajú ozývať čudné zvuky? Kolieska alebo brzdový kolík sú už značne opotrebované? Je teda najvyšší čas kolieskové korčule vyčistiť alebo ojazdené diely vymeniť.

Kolieská

Kolieska na korčuliach sú vyrobené z mäkkého polyuretánu a po určitom počtu najazdených kilometrov sa začnú drieť. Na strane kde sa korčuliar odráža sa kolieska ojazdia viac a preto je nutné kolieska prehodiť z ľavej strany na stranu pravú a obrátene. Kolieska meníme tak, že vždy najviac ojazdené (najviac namáhané prvé predné koliesko) prehodíme na menej namáhanú pozíciu číslo 3. Druhé koliesko zameníme za posledné koliesko číslo 4.

výměna koleček

VIDEO: Výmena koliesok u kolieskových korčulí

Ložiská

Po určitej dobe dostanú poriadne zabrať aj ložiská, ktoré sa o svoj servis prihlásia pazvukmi a chrčaním. Takmer každé ložisko sa dá rozobrať a vyčistiť.  Ložisko sa otvorí a po odstránení prachovky sa komplet rozoberie, odmastí, znova namaže vazelínou na ložiská a opäť sa založí. Samozrejmosťou by malo byť utretie ložisiek handrou po každom použití alebo minimálne pri každej výmene koliesok.

VIDEO: Výmena ložísk u kolieskových korčulí

Brzdový kolík

Táto jednoduchá, ale praktická brzda má taktiež svoju životnosť a keď sa opotrebuje (prederie), stačí vymeniť gumový brzdový kolík za nový. Brzda je väčšinou uchytená len jednou skrutkou, ktorá stačí iba povoliť. Výmena kolíka za nový je teda jednoduchá a rýchla.

VIDEO: Vymena brzdového kolíku u kolieskových korčulí

Všetky potrebné doplnky a náhradné diely (kolieska, ložiská, brzdy atď. ) nájdete v sekcii inline príslušenstva.


0 220 924 944 Po-Pá 08:00-16:00 | info@sportobchod.sk

Prihláste sa Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}