Kategórie kolieskových korčúľ

Jeden zo základných parametrov je určenie štýlu jazdy, na ktorý sú tieto korčule najvhodnejšie. Pre prehľadnosť sme korčule rozdelili do kategórií podľa ustálenej kategorizácie štýlu korčuľovania, ktoré najlepšie vystihujú ich určenie.

kategória

kolieska

topánka

skúsenosti

štýl jazdy

Fitness inline

76-90 mm

mäkká, pohodlná (soft)

základné až pokročilé

rekreačný až športový

Street inline (Urban)

76-80 mm

pevnejší pohodlný skelet

pokročilé

rekreačný až športový

Speed inline

100 mm a viac

nižšia členková z pevného skeletu

pokročilé

výkonnostný až profesionálny

Aggressive inline

50-60 mm

celoplastový skelet

základné až pokročilé

agresívny

Off-road Nordic Skating

150-165 mm

mäkká, pohodlná (soft)

pokročilé

rekreačný až výkonnostný

Hokejové inline

do 80 mm

hokejová

pokročilé

športový až výkonnostný

Fitness

FitnessFitness korčuľovanie je v súčasnosti najrozšírenejším štýlom medzi korčuliarmi, preto je pre mnohých synonymom slova "in-line". Fitness kolieskové korčule sú určené pre všetkých, ktorí vyhľadávajú klasický štýl jazdy na in-line chodníkoch. Tieto korčule sú určené predovšetkým na kondičné a relaxačné in-line korčuľovanie. Očakávať môžete veľmi pohodlné topánky (soft topánka) a kolieska veľkosti najčastejšie medzi 80 a 84 mm.

V poslednej dobe sa stretávame čím ďalej tým častejšie s kolieskami, ktoré majú priemer 90 mm. Korčule sú potom náročnejšie na ovládanie a vyžadujú viac skúseností, ale odmenia Vás rýchlejšou a svižnejšou jazdou. Hodia sa hlavne pre tých, ktorí sa techniku jazdy dobre naučili na základnom modeli a teraz chcú na in-linoch zažiť niečo viac.

V tejto kategórii nájdete najširší výber korčúľ od základných modelov na korčuľovanie len tak raz za čas, až po veľmi prepracované a odolné korčule pre vášnivých jazdcov, ktorí vyrážajú prakticky každý deň na dlhé výjazdy.

Ponuka kolieskových korčúľ pre mužov, pre ženy a pre deti

Street in-line

speedSpeedové korčule sú určené všetkým športovcom milujúcim rýchlosť a dynamickú jazdu. Speedové korčule sú typické tým, že majú veľké kolieska (priemer 100 mm) a omnoho dlhší rám, takže môžete očakávať veľmi dynamickú jazdu. Svojou stavbou pripomínajú tieto topánky skôr skeletovú obuv na bežky.

Táto kategória je určená predovšetkým pre naozaj skúsených korčuliarov a pre profesionálnych športovcov. Korčule zo speedovej kategórie sú veľmi náročné na ovládateľnosť a vyžadujú preto pokročilé užívateľské skúsenosti.

Ponuka - street in-line

Speed

speed Speedové koručle sú určené všetkým športovcom milujúcim rýchlosť a dynamickú jazdu. Speedové korčule sú typické tým, že majú veľké kolieska (priemer 100 mm) a omnoho dlhší rám, takže môžete očakávať veľmi dynamickú jazdu. Topánky pripomínajú skôr skeletovú obuv pre bežky, pretože sú nižšie po členok. Tým pádom sú aj menej pohodlné, ale umožní lepší prenos sily, ktorá sa premietne do vyššej rýchlosti.

Kategória je určená predovšetkým pre naozaj skúsených korčuliarov a pre profesionálnych športovcov. Korčule speedovej kategórie sú náročné na ovládateľnosť a vyžadujú pokročilé užívateľské skúsenosti.

Ponuka - speed in-line

Aggressive in-line

Korčule označované ako aggressive sú vyhľadávané najmä mladými ľuďmi, ktorí majú korčule predovšetkým na športovú jazdu v skate parkoch, jazdu na u-rampe atď. Korčule označované ako aggressive potom majú špeciálne upravenú konštrukciu a malé kolieska na tieto triky. V žiadnom prípade s nimi nemôžete počítať na pokojnú jazdu po Vašom obľúbenom in-line chodníku!

Ponuka - aggressive in-line

Off-road (nordic skating)

Táto kategória je šitá na mieru všetkým športovcom, ktorí sa neuspokoja len s in-line chodníkmi a s asfaltovým povrchom. Korčule, ktoré zaraďujeme medzi tzv. off-roadové (terénne) sa vyznačujú predovšetkým svojou univerzálnosťou a možnosťou jazdy takmer na akomkoľvek povrchu vrátane lesných cestičiek a poľných ciest. Korčule nie sú postavené na klasických in-linových kolieskach, ale na dvoch nafukovacích kolieskach s priemerom 150 mm. Vďaka tomu sa korčule dajú použiť takmer na akomkoľvek povrchu a veľmi dobre absorbujú terénne nerovnosti.

Na jazdu na týchto korčuliach sa hojne využívajú paličky, vďaka čomu rozhýbete pri jazde celé telo a jazda sa tak stáva atraktívnejšiou a značne namáhavejšou. Skôr ako ku korčuľovaniu by sme tento štýl jazdy mohli prirovnať k bežkovaniu voľnou technikou. Túto kategóriu odporúčame predovšetkým športovcom, ktorí sú na seba veľmi nároční a neuspokoja sa s bežnými outdoorovými športami typu beh či cyklistika!

Ponuka - off-road in-line korčule

In-line hokej

Toto je špeciálna kategória korčúľ určená hráčom in-line hokeja. Tieto korčule majú často topánku z hokejových korčúľ, ktorá je veľmi pevná a disponujú tiež mäkšími kolieskami (obvykle dvoch veľkostí) prispôsobenými na in-line plochy. Korčule sú prispôsobené na rýchle štarty a prudké zákruty.

Neodporúčame tento typ korčúľ používať na in-line chodníky, pretože topánka je na tento druh korčuľovania celkom nepohodlná!

Ponuka - in-line hokej
02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–16:30 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €