Anna Serme – garantka squashovej sekcie

Anna Serme

Anna Serme je najvyššie postavená česká hráčka v profesionálnom rebríčku PSA. Mladá squashistka si v marci 2017 držala 83. priečku. To z nej robí nielen najlepšie postavenú Češku, ale merať sa s ňou nemôže ani žiadny z mužských kolegov. V júli 2016 sa vydala za francúzskeho squashistu Lucasa Sermeho a prestala nastupovať pod rodným priezviskom Klimundová.

Anička dokázala skĺbiť dráhu profesionálneho športovca s náročným štúdiom prekladateľstva z francúzštiny do angličtiny a kultúry anglofónnych krajín na parížskej Sorbonně. Pri ceste za lepšími výsledkami jej pomáha trénovanie v tréningovom centre ženskej francúzskej reprezentácie u Paríža. K ligovým stretnutiam nastupuje vo Francúzsku, ale tiež vo Švajčiarsku, Poľsku alebo Taliansku.

Anička a SportObchod.sk

Anička pre nás pravidelne testuje rakety a pomáha nám ohodnotiť a vybrať tie najzaujímavejšie modely, ktoré neskoršie objednávame a zaraďujeme do ponuky. Súčasne je pre nás tiež starostlivým radcom a nevyhnutným pomocníkom na pripojenie potrebných herných skúseností a postrehov.

Pomáhame Anne s prípravou a staráme sa o jej vybavenie pre nekonečný športový rast už takmer 10 rokovSportObchod.sk poskytuje našej najväčšej nádeji materiálne zabezpečenie.

Úspechy

Anna KlimundováSquash začala hrať v deviatich rokov, ale úspechy prišli až pod vedením opavského trénera Karla Wankeho, s ktorým spolupracovala asi od 11 rokov do sezóny 2008.

Seniorské úspechy

  • 6. miesto na seniorskom ME jednotlivcov 2016
  • finálová účasť na profesionálnom turnaji okruhu PSA na Ukrajine v júni 2016, semifinále v Belfastu (august 2016) a v Londýne (december 2016)
  • víťazstvo v druhej divízii s českým ženským reprezentačným výberom a postup na ME družstiev v Helsinkách

Juniorské úspechy

  • osemnásobná juniorská majsterka ČR v kat. Gu 15,17 a 19
  • dvojnásobná juniorská viacmajsterka ČR v kat. Gu 17, 19
  • víťazka Super serie French Junior Open 2006 v kat. Gu 15
  • víťazka Grand Prix Czech Junior Open 2007 v kat. Gu 17

Ďalšie fotky Aničky na našom Facebooku


Anna Klimundová

Sezóna 2014/2015

Anička získala bronzovú medailu na Majstrovstvách Európy družstiev 2014 v Taliansku.

V roku 2015 vyhrala s tímom Squashclubu Strahov Play off české Extraligy. Vybojovala víťazný bod za stavu 1:1 a priniesla tak historicky tretí titul pre strahovské ženy.

Z Majstrovstiev republiky žien 2015 priviezla striebornú medailu. Po dvoch bronzových sa nám zasa posunula o kúsok bližšie k vytúženému zlatu.

Príprava na novú sezónu

V budúcej sezóne bude bojovať za tím Luzernu v švajčiarskej extralige a chystá i debut v najvyššej lige vo Francúzsku. Najviac túži stať sa českou jednotkou v seniorskej kategórii a začať sa naplno venovať medzinárodným profesionálnym turnajom PSA.


Sezóna 2012/2013

V sezóne 2012/2013 sa jej podarilo dosiahnuť hneď niekoľko úspechov. Prvýkrát v histórii sa  českému ženskému tímu, ktorého je súčasťou, podarilo obsadiť 5. miesto na Majstrovstvách Európy. V budúcej sezóne je ich cieľom prvá štvorka.

Na Majstrovstvách Českej republiky získala Anna bronzovú medailu. Jediným sklamaním minulej sezóny bola prehra vo finále extraligy, kde Anna nemohla pridať potrebný bod kvôli zranenému ramenu, ktoré jej nedovolilo hrať celé dva mesiace.

Na konci sezóny sa Anna stala majsterkou republiky v štvorhrách spoločne s Janou Šmeralovou, s ktorou majstrovstvá vyhrala i vlani.

Príprava na novú sezónu

Anna Klimundová začala v roku 2014 hrať taliansku ligu za Versilia team. Na novú sezónu ju pripravuje tiež nový tréner Simone Rocca.

Na kurte potrebuje istotu v nohách, tú jej tento rok dávajú halovky Yonex SHB-01 LX.

 

Naspäť do sekcie Squash

 

Poradíme vám

Informačná linka po-pia: 8:00-16:30 hodín

Vendy
Vendy
Alena
Nikča

02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–16:30 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €