Ako vybrať raketu na stolný tenis?

Všetci si pamätáme, ako sme na základke cez veľkú prestávku hrali kolotoč alebo po vyučovaní dávali turnaje s oškretými raketami na stolný tenis, ktoré sa menili tak raz za 5 rokov. Ak sa ale chcete stolnému tenisu venovať i po škole, mali by ste premýšľať o poriadnom vybavení. Poradíme vám, ako si vybrať správnu raketu na stolný tenis.

ako vybrať raketu na stolný tenis

V prvom rade si pri výbere rakety na stolný tenis odpovedzte na 2 základné otázky:

  • Budem hrať iba rekreačne alebo chcem zbierať víťazstvá na turnajoch?
  • Stačí mi hotová raketa alebo si ju chcem zostaviť?

Nenáročným hobíkom stačí obyčajná, hotová raketa, zatiaľčo profíci siahnu po lepších modeloch a často si ich lepia sami.

popis častí rakety na stolný tenis

Čo je to hotová raketa na stolný tenis

S hotovou raketou na stolný tenis môžete začať hrať ihneď, akonáhle ju vyberiete z obalu. Nič nelepíte ani neupravujete a rovno idete na servis. Ideálna je pre začiatočníkov a rekreačných hráčov, ktorí si pinknú v lete s kamarátmi na záhrade.

plushotová raketa na stolný tenisideálna pre začiatočníkov a rekreačných hráčov

plus jednoduchší výber

plus lacnejšia

mínus menej kvalitný materiál

mínus neprispôsobí sa vášmu štýlu

Čo je to lepená raketa na stolný tenis

Lepenú raketu na stolný tenis si skladáte sami. Vyberiete si ideálne drevo, poťah a zostavíte si raketu na mieru. Zložené rakety najlepšie sadnú profíkom na turnajoch a súťažných zápasoch, ktorí chcú hrať s raketou, ktorá najlepšie rozumie ich štýlu hry.

pluslepená raketa na stolný tenissadne vášmu štýlu

plus pomôže vám posunúť hru

kvalitnejší materiál

mínus vyššia cena

Ako vybrať hotovú raketu na stolný tenis

Pri výbere hotových rakiet sa väčšinou stačí riadiť počtom hviezdičiek. Čím viac hviezdičiek má, tým je raketa kvalitnejšia - lepšie a hrubšie poťahy a často i kvalitnejšia doska. Začiatočníkom stačia rakety na stolný tenis s 1–3 hviezdičkami, pre pokročilejších sú ideálne s 4–5 hviezdičkami.

Rakety na stolný tenis môžete tiež vyberať podľa štýlu hryútočný, všestranný a obranný. Pri výbere sa riaďte podľa 3 základných parametrov:

  • rýchlosť
  • spin
  • kontrola

Bohužiaľ nie je žiadny jednotný meter číslovania a každá značka si rakety na stolný tenis značí podľa seba. Porovnávajte teda rakety iba v rámci jednej značky a nie medzi sebou – raketa Butterfly s rýchlosťou 102 nemusí byť rýchlejšia ako Stiga s rýchlosťou 99.

Vždy je najlepšie sa pred kúpou poradiť, nakoľko nie vždy platí "čím drahšia, tým lepšia".

outdoor raketa na stolný tenis

Outdoor rakety na stolný tenis

Vonkajšie rakety na záhradu, do škôl alebo do klubov sa môžu pochváliť takmer nerozbitnými materiálmi. Väčšinou sú vodoodolné a majú dlhú životnosť, teda nebudete musieť každé leto kupovať nové. Nezahráte si s nimi ale súťažný turnaj.

Sety na stolný tenis

set rakiet na stolný tenisJednoduchá sada pre rekreačné pinkanie na záhrade je vhodná i pre deti. Sety sú navyše cenovo výhodné a nájdete v nich 2 rakety, loptičky a ak si vyberiete dobre, tak i obal.

Máte vyššie ambície a chcete sa dostať medzi profíkov? Zostavte si raketu na mieru. Poradíme vám, ako vybrať drevo i poťah.

02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–16:00 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €