Ako vybrať detskú tenisovú raketu?

Máte doma nadšeného malého tenistu, ale neviete, akú prvú detskú raketu mu zabezpečiť? Prejdite si pár tipov a zistite, ako vybrať detskú tenisovú raketu.

Ako vybrať detskú tenisovú raketu podľa materiálu

Pre úplných začiatočníkov je najlepšou voľbou hliníková či kompozitová tenisová raketa pre deti. Práve tento materiál nájdete v ponuke najčastejšie.

Ak ale talentovaný tenista hrá dlhšie a nevyberá svoju prvú raketu, doprajte mu niečo lepšie. Od veľkosti rakiet 25 palcov už nájdete i detské tenisové rakety kompletne z grafitu.

Grafitové detské tenisové rakety sú dizajnovo rovnaké ako rakety profesionálov. Popri kvalite tak dieťa dostane i dávku sebavedomia. Dôležitejšie však je, že grafitové rakety lepšie tlmia vibrácie a nezaťažujú toľko detskú ruku. Výsledkom je pohodlnejší tenis pre vaše dieťa.

Detské a juniorské tenisové rakety sa od rakiet pre dospelých líšia ešte tvarom rámu. Rám je tiež skrátený, aby sa deťom s raketou lepšie manipulovalo.

Ako vybrať detskú tenisovú raketu podľa veľkosti

Tenisové rakety pre deti sú prvým nástrojom, ktorý malý tenista okúsi. Preto si pri jeho výbere dávajte stále záležať.

Detské tenisové rakety sa vyrábajú pre najmenšie deti, až pre deti okolo 13 rokov. Lepšie je ale orientovať sa  podľa výšky malého tenistu. Pri dosiahnutí výšky 158 cm odporúčame kuknúť, ako vybrať tenisovú raketu pre dospelých.

Veľkosť rakety Výška dieťaťa Dĺžka rakety
19 palcov do 100 cm 485 mm
21 palcov 101 - 114 cm 540 mm
23 palcov 115 - 127 cm 580 mm
25 palcov 128 - 142 cm 640 mm
26 palcov 143 cm a viac 660 mm

Pre deti nad 158 cm odporúčame vyberať tenisové rakety pre dospelých s odľahčenou hmotnosťou.

Ako vybrať veľkosť gripu (rukoväte) detskej tenisovej rakety

Ak si vyberiete hliníkovú alebo kompozitovú tenisovú raketu pre deti, nemusíte veľkosť gripu riešiť. Grip je z výroby nastavený tak, aby pasoval k výške dieťaťa.

Grafitové rakety sa označením podobajú raketám pre dospelých. Pri grafitových raketách od dĺžky 25 sú najčastejšie juniorské gripy L0 a L1. Grip L1 je ideálny pre väčšinu detí.

Ak vás zaujíma, ako si vybrať správnu veľkosť gripu a ako si zmerať dlaň, pozrite sa na poradenskú stránku k výberu gripu.

02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–16:30 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €