Ako si vybrať zimné korčule na ľad?

Poradíme vám s výberom vhodných korčúľ na ľad, nech si už idete zahrať hokej na zimný štadión, zakorčuľovať si na verejné korčuľovanie na zimný štadión alebo sa len tak vydáte na zamrznutý rybník.

Určenie korčúľ

Pred výberom zimných korčúľ je dobré si uvedomiť, na aký účel si korčule na ľad kupujete. Pri výbere korčúľ na klasické korčuľovanie na zamrznutých plochách miestnych rybníkov alebo na verejné korčuľovanie je hlavným kritériom pohodlnosť korčule, aby vás topánka nikde netlačila. Na dlhé zimné korčuľovanie alebo na športovú jazdu je lepšie si vybrať korčule vybavené materiálom, ktorý dokáže odvádzať pot a zároveň korčuľu zatepľuje.

Pánske korčule

Pánske zimné korčule alebo tiež kanady sú typické svojou pevnou konštrukciou, ktorá musí nohu pevne držať, pričom noha ale nesmie byť priveľmi zovrená. Oceľové nože pánskych korčúľ sú nasadené v plastovom držiaku (holderi). Nože sa brúsia do žliabku pre rýchly a efektívny odraz. Hlavným poznávacím prvkom korčule na ľad je pevná špička a zvýšená zadná časť päty.

Ako si vybrať pánske korčule?

Dámske korčule

Dámske korčule na ľad alebo tiež krasokorčule s topánkou s podpätkom pre ženy majú špeciálne dámske nože so zúbkami, ktoré sú tak určené pre špecifický ženský krasokorčuliarsky štýl. Dámske ľadové korčule majú najčastejšie bielu farbu a uťahujú sa pomocou klasických šnúrok.

Ako si vybrať dámske korčule na ľad?

Detské korčule

Detské zimné korčule najrôznejších farieb a roztomilých designov majú pevný plastový skelet. Trendom medzi detskými korčuľami na ľad je systém nastavenia veľkosti korčúľ. "Rozťahovačky" alebo tiež detské korčule na ľad s nastavením veľkosti sú vybavené rôznymi mechanizmami na roztiahnutie skeletu.

Ako si vybrať detské korčule ?

Veľkosť

Jednou z najdôležitejších vecí pri výbere zimných korčuľ je zvoliť si správnu veľkosť. Korčule na rybník môžu mať o máličko väčšiu veľkosť, ale pri hokejových korčuliach by ste si mali vyberať korčule presne na vašu nohu. Noha je pri korčuľovaní viac zaťažovaná a preto je nutné vybrať si veľkosť hobby korčúľ o pol čísla alebo o číslo väčšiu ako je číslo vašej bežnej obuvi.

Tip predajcu: Pri skúšaní korčúľ vždy použite ponožky, ktoré budete nosiť aj pri korčuľovaní.

Upozornenie: Pred prvým použitím je nutné nechať korčule nabrúsiť!

Poradíme vám

Prihláste sa Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}