Ako si vybrať tenisovú raketu?

Poradíme jak vybrat raketu

Vzhľadom k neustálemu rozvoju nových technológií a obrovskému množstvu tenisových rakiet na trhu, nie je vôbec jednoduché vybrať si tú pravú, ktorá bude plne zodpovedať vášmu hernému štýlu a potrebám. Preto sme pre vás pomocou nasledujúcich krokov pripravili jednoduchého a prehľadného sprievodcu, ktorý vám výber čo najviac uľahčí.

Stupeň pokročilosti

Na určenie vhodnej rakety je nutné špecifikovať jej technické parametre pre každú výkonnostnú úroveň hráča. 

Začiatočník (rekreačný hráč)

  • ľahká až stredne ťažká raketa (do 285g)
  • stredná až väčšia hlava (660 cm² a väčšia)
  • vyváženie do hlavy (350 mm a väčšie)

Nízka hmotnosť zabezpečuje jednoduchšiu ovládateľnosť, väčšia hlava znamená väčšiu plochu pre úder a vyváženie do hlavy zvyšuje razanciu úderov, čo koriguje 3 základné nedostatky začínajúcich tenistov.

Vyberte si vhodnú raketu pre začiatočníkov.

Stredne pokročilý

  • stredne ťažká raketa (285 g a ťažšia)
  • stredná až menšia hlava (660 cm² a menšia)
  • vyváženie na stred (330 mm – 350 mm)

Stredne ťažká raketa zabezpečuje dostatočnú razanciu, menšia hlava umožní väčšiu rýchlosť a lepšiu ovládateľnosť a vyváženie na stred vynikajúcu presnosť úderov.

Vyberajte: rakety pre pokročilých.

Skúsený hráč

  • ťažká raketa (300 g a ťažšia)
  • malá hlava (645 cm² a menšia)
  • vyváženie do ruky (330 mm a menšia)

Ťažká raketa umožní väčší švih a zvýši razanciu, hra s malou hlavou bude presná a rýchla a vyváženie do ruky zabezpečí perfektnú ovládateľnosť.

Rakety pre skúsených hráčov.

3. Veľkosť gripu (rukoväte)

Dôležitou súčasťou každej rakety je jej rukoväť (grip), ktorý sa vyrába v niekoľkých prevedeniach (hrúbkach). Všeobecne platí, že najbežnejšia veľkosť rukoväte pre priemerného muža je grip L4. Pre väčšiu mužskú ruku je vhodná L5 a naopak pre menšiu mužskú dlaň volíme veľkosť L3.

Veľkosť L3 sa bežne volí aj pre ženy, najčastejšie používanou je však veľkosť L2; ženy s menšou dlaňou si môžu skúsiť aj veľkosť L1.

Podrobnejšie info, aký grip zvoliť - ako zmerať dlaň a podľa toho zvoliť správny grip.

4. Zdravotné rakety

Špeciálnou kategóriou tenisových rakiet sú zdravotné rakety. Mnoho tenisových nadšencov po častom, mnohoročnom hraní postihne ochorenie tzv. tenisového lakťa a presne pre týchto hráčov je tu rad Pro Kennex Kinetic.

Tieto rakety sú vhodné pre široké spektrum hráčov a vďaka jedinečnej technológii sú eliminované nárazové šoky a tým je zabezpečená šetrnosť rakety k celej ruke.

5. Detské tenisové rakety

Tieto rakety sú určené deťom od ich najútlejšieho veku do zhruba 13 rokov. Väčšina sa používa v tenisových školách a škôlkach. Tenisová raketa pre deti má špecifický tvar a skrátený rám prispôsobený detskej veľkosti.

V následujúcej tabuľke nájdete orientačné údaje, podľa ktorých si vyberiete príslušnú dĺžku detskej rakety:

Vek Výška Dĺžka rakety
do 5 rokov do 100 cm do 500 mm
5 - 7 rokov 101 - 120 cm 500 - 580 mm
7 - 9 rokov 121 - 140 cm 580 - 620 mm
od 9 rokov od 141 cm od 620 mm

Vyberajte detské tenisové rakety.

6. Testovacie rakety

Nekupujte mačku vo vreci a vyskúšajte si tenisovú raketu pred tým, ako sa definitívne rozhodnete. Testovacie rakety vám ponúkame len na našich predajniach v Brne a v Prahe.

 

02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–16:30 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €