Vyberte si šiltovku, ktorá vám sadne

Už dávno nie je šiltovka iba čapica s šiltom, vďaka ktorému vám do očí nesvieti slnko. Stal sa z nej obľúbený módny doplnok.

Šiltovky sa líšia zapínaním, strihom alebo materiálom použitým pri výrobe. Pre pohodlné usadenie na vašej hlave je samozrejme zásadný i výber správnej veľkosti. Poďme si všetky dôležité parametre pre výber šiltovky predstaviť.

Zapínanie a nastavenie veľkosti

Zatiaľčo niektoré druhy šiltoviek nastaviteľný obvod majú, pri iných si musíte vybrať tú správnu veľkosť. Na trhu sú dlhodobo najobľúbenejšie tri druhy šiltoviek.

Snapback

Snapback

Poctivá klasika, ktorá neomrzí. Pri týchto šiltovkách nastavíte správnu veľkosť jednoducho pomocou plastového pásika.

Strapback

Strapback

Veľkosť nastavíte opäť pásikom na zadnej strane čiapky. Ten nie je dierovaný, ale na jeho konci k regulácii obvodu využijete pracku.

Fitted

Fitted

Tu žiadny pásik pre nastavenie veľkosti nehľadajte. Fitted čapice majú pevný obvod naschvál, aby sadli presne na hlavu.

Výber správnej veľkosti je teda veľmi dôležitý.

Veľkostné tabuľky jednotlivých značiek »

 

Aké sú strihy šiltoviek?

Šesť-panelová

6-panelový střih

Typický strih pre šiltovky s rovným šiltom. Šesť-panelovku spoznáte podľa šiestich dokopy zošitých dielov. Typické je pre ňu vysoké čelo, ktoré dáva perfektne vyniknúť napríklad klubovým znakom. Preto niet div, že ju s obľubou nosia fanúšikovia klubov z NHL, MLS alebo NBA.

Ich veľkosť môžete väčšinou regulovať pomocou dierovaného plastového pásika. Šesť-panelovky sú teda typickými snapbackmi.

A-Frame šiltovky

A-frame střih

Tvar A-Frame čapíc sa príliš nelíši od klasického šesť-panelového strihu. Prakticky jediným rozdielom je nerozdelená predná časť. Švík končí v hornej polovici a nie je dotiahnutý až ku šiltu.

Zvoľte A-Frame tvar, ak vás iné šiltovky príliš tlačia do čela. Strih tohto typu totiž dodáva šiltu vôľu, vďaka ktorej sa prehne a prispôsobí vášmu čelu.

Camper

Camper střih

Korunu tohto typu čapice tvorí päť dielov rôznej veľkosti. Nositeľ tejto šiltovky sa môže tešiť na nezvyčajné dizajnové prevedenie, ktoré je navyše veľmi funkčné.

Strih totiž kopíruje tvar hlavy, vďaka čomu na nej dobre sedí. Campera si teda môžu nasadiť i šiltovkoví nadšenci s menšou hlavou.

Trucker

Trucker střih

V poslednom čase veľmi obľúbená truckerka vychádza z klasického šesť-panelového alebo A-Frame strihu.

Líši sa iba zadnou časťou koruny, ktorá je z pletenej plastovej sieťky. To sľubuje prvotriedne odvetrávanie hlavy. Vzdušnosť šiltovky oceníte najmä v horúcom letnom počasí.

 

Baseball čapice

Baseball čepice

Nepostrádateľná súčasť šatníka každého baseballového fanúšika. Pre šiltovku je ikonický najmä zahnutý šilt, ktorý veľmi dobre funguje ako obrana proti ostrému slniečku.

Predná strana niekoľko-panelovej koruny čapice je ako robená pre umiestnenie klubového znaku.

Poradíme vám

0 220 924 944 Po-Pi, 8-16 h | info@sportobchod.sk

Prihláste sa Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}