Poradíme vám

Ako správne vybrať hokejové nohavice

Poriadne vyplniť medzeru medzi holeňami a ramenami pomôže správny výber hokejových nohavíc. Nohavice chránia najväčšiu časť dolných končatín, preto sa vyplatí venovať ich výberu zvýšenú pozornosť

Nohavice nesmú byť príliš krátke, ani dlhé. Krátke nohavice by vám odhaľovali časť stehna nad kolenom a chrániče holení. Príliš dlhá nohavica, ktorá by siahala až pod stred kolena, by vás zasa obmedzovala v korčuľovaní pri ohnutí nohy v kolene.

Hornú manžetu nohavíc v ideálnom prípade ľahko prekrývajú ramená tak, aby nedošlo k odhaľovaniu časti chrbta ani pri ohýbaní. Súčasne by sa ramená nemali zarezávať do nohavíc. Aby všetko sedelo tak, ako má, mrknite do veľkostných tabuliek hokejových nohavíc.

Ak ste vyzrali na veľkosti nohavíc, môže vás sklamať nedostupnosť tímovej farby nohavíc. Pre vás sme v sekcii hokejové návleky pripravili možnosť zladiť si nohavice presne do farieb vášho klubu.

Materiál

Vonkajší materiál hokejových nohavíc tvorí polyesterová alebo nylonová vrstva, ktorá najčastejšie poťahuje penovú podšívku doplnenú o bavlnu. V podšívke sú pevne zabudované chrániče stehien, bokov, kostrče, spodnej časti chrbtice a ľadvín.

Zapínanie v páse má rôzne riešenia. Najčastejšie sa používa opasok s prackou, niekedy je v prednej časti i šnúrka. Spravidla majú nohavice v prednej i zadnej časti gombíky pre použitie a pripnutie trakov. Čím ďalej častejšie je skrytý zips v páse nohavíc, ktorým nohavice po rozopnutí predĺžime o jeden palec – teda 2,54 cm. Základné modely týmto vylepšením väčšinou nedisponujú.

Čo je u hokejových nohavíc nevyhnutné?

Upravené nohavice od kamaráta alebo ľubovoľné šortky na hokej dôrazne neodporúčame. Preto vyberajte z našej ponuky, kde všetky nohavice spĺňajú povinnú výbavu.

Každé hokejové nohavice musia mať tieto ochranné prvky:

  • Ochrana spodnej časti chrbtice
  • Ochrana bokov
  • Ochrana stehien

Výber hokejových nohavíc podľa výšky a veku

Výber nohavíc podľa tvaru

Nohavice Bauer Vapor / CCM Quicklite / Warrior Covert – Klasický, širší strih v oblasti stehien ponúka anatomický strih v oblasti bokov a v páse

Nohavice Bauer Supreme / CCM Tacks – Anatomický, prirodzený strih v oblasti stehien i bokov a v páse

Nohavice Bauer Nexus – Klasický, hlboký strih v oblasti stehien i bokov a v páse pre čo najväčšie pohodlie a voľnosť

Modely hokejových nohavíc Bauer, CCM a Warrior

Výber podľa pokročilosti

Amatérski hokejisti

Základné modely hokejových nohavíc vynikajú veľmi nízkou nadobúdacou cenou. Väčšinou im chýba chránič zadnej strany stehien, ktorý však pre amatérsku úroveň nie je potrebný. Ochrana proti oderu je tiež základná. Nohavice neobmedzujú pohyb a zaručujú voľnosť.

Amatérska kategória nohavíc je vhodná pre hráčov, ktorí sú na ľade 1×–2× týždenne.

Vyberte si spomedzi amatérskych hokejových nohavíc »

Pokročilí a poloprofesionálni hráči

Zlatú strednú cestu často volia i profesionálni hokejisti. Vzhľadom k takmer dokonalej ochrane je nadobúdacia cena veľmi priaznivá. Nohavice sú odolné proti oderu a všetky chrániče vo všetkých častiach podliehajú perfektnému bezpečiu.

Hokejové nohavice pre pokročilých hokejistov sú vhodné pre hráčov, ktorí sú na ľade 3×–4× týždenne.

Vyberte si spomedzi poloprofesionálnych hokejových nohavíc »

Profesionáli

Elitnú kategóriu hokejových nohavíc vylepšujú antibakteriálne výstelky s rýchlym odvodom potu. Všetky dôležité časti v spodnej polovici tela si užívajú maximálny komfort vďaka dokonale anatomicky tvarovaným chráničom.

Profesionálne nohavice sú vhodné pre profíkov, ktorí sú na ľade 5×–7× týždenne alebo pre všetkých, ktorí hľadajú najlepšiu kvalitu.

Vyberte si spomedzi profesionálnych hokejových nohavíc »

U výberu hokejových nohavíc nemusí byť vždy pravdou, že čím drahšie, tým vhodnejšie nohavice sú. Drahé modely majú najprepracovanejšie vnútorné výstelky a všetky chrániče. No môžu obmedzovať v pohybe. Nie je preto výnimkou, že i profesionálni hráč sa na scéne objaví s nohavicami zo strednej triedy práve kvôli voľnosti. Voľnosť však ide na vrub nižšej ochrany.

Poradíme vám

Prihláste sa Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}