Florbalová omotávka

Chyťte svoju hru pevne do rúk a ovládnite ihrisko. Poradíme vám, ako si správne vybrať omotávku na florbalku tak, aby vám bola príjemná na dotyk a nešmýkala sa ani vo vypätých herných situáciách. Ak vás trápi tiež kvalita vašej florbalky, poraďte sa s nami na výbere správnej florbalovej hokejky.

Prečo potrebujem omotávku na florbalovú palicu?

Výber a výmenu omotávky na florbalové palice nepodceňujte. Omotávka zabezpečuje prenos energie z rúk do florbalky a zlepšuje cit a presnosť pri práci s loptičkou. Pamätajte, že pravidelnou výmenou florbalovej omotávky môžete predĺžiť životnosť a zachovanie schopností celej florbalovej hokejky.

Čo výberom kvalitnej florbalovej omotávky získam?

  • odvádza pot z dlane ruky počas hry
  • prináša komfortnejšie držanie florbalky a zamedzuje pretáčaniu či vypadnutiu
  • môžete si vďaka nej upraviť veľkosť rukoväte

Omotávky sa líšia materiálom, mäkkosťou a schopnosťou absorbovať pot a vibrácie. Pokročilé omotávky majú otvory pre odvod potu a protišmykový povrch pre dokonalú kontrolu palice. Prejdite si našu ponuku a vyberte si florbalovú omotávku, ktorá vám bude sedieť najlepšie.

Ako vymeniť florbalovú omotávku

Nezabudnite omotávku na florbal pravidelne meniť, a to minimálne raz za rok. Pravidelným hraním grip opotrebujete a výsledkom bude zhoršenie vlastností celej florbalky. Negatívny dopad na životnosť florbalovej omotávky má nielen samotné hranie, ale tiež sila úchopu, štýl hry florbalistu, frekvencia tréningov a samotná kvalita omotávky.

Ak si nie ste istí, či už vaša omotávka patrí do starého železa, vyskúšajte jednoduchý test. Uprostred tréningu, až grip zohrejete, otáčajte rukami proti sebe. Ak sa omotávka pretáča, je čas ju vymeniť za novú.

Výmeny omotávky na florbalovú palicu sa často zľakne i profík. Kuknite sa na videonávod ako omotať florbalovú palicu a uvidíte, že to nie je nič zložité.

Dobrá rada  Florbalová omotávka býva k shaftu prilepená obojstrannou lepiacou páskou. Preto najskôr odstráňte starú omotávku a uistite sa, že na palici nie sú zvyšky omotávky, ani lepiacej pásky. Až potom omotajte shaft novou florbalovou omotávkou. Pod novou omotávkou by ste zvyšky cítili a navyše by grip zle držal.

02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–16:30 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €