Ako vybrať detské korčule na ľad

Už sa nemusíte báť, že vaše dieťa zo zimných korčúľ vyrastie a za rok budete musieť kupovať nové korčule. Pri rozťahovacích zimných korčuliach stačí jednoducho zväčšiť veľkosť a dieťa môže veselo korčuľovať ďalej.

Rozťahovací systém detských zimných korčúľ

Na dnešnom trhu majú takmer každé detské zimné korčule možnosť nastavenia veľkosti podvozku. Roztiahnutie korčúľ až o 4 čísla sa deje najčastejšie prostredníctvom jednoduchého stlačenia tlačítka. Každý výrobca má svoju verziu systému zapínania. Medzi najpoužívanejší systém patrí jednoduché stlačenie tlačítka, ale objavujú sa i ďalšie systémy ako rychloupínací alebo klasický šraub.

tlačítkorychloupínací šraubklasický šraub

* systémy nastavenia veľkosti (zľava) tlačítkom, rychloupínacím alebo klasickým šraubom

Konštrukcia korčúľ

Detské korčule na ľad sa vyznačujú ľahkou konštrukciou najčastejšie z odolného a ľahkého plastu. Korčule sú maximálne pohodlné, pevne držia nohu a pritom nikde netlačia.

Vybrať detské korčule na ľad »

Kačenky

Kačenky sú úplne samostatnou skupinou špeciálnych detských korčúľ, ktoré sú celokovové a majú nastaviteľnú veľkosť podvozku pomocou šraubov. Tieto korčule sú určené pre deti predškolského veku s malou veľkosťou nohy. Korčule sa na nohu upínajú pomocou kožených remienkov s prackou a skôr ako s korčuľovaním sa deti ich prostredníctvom zoznamujú so základmi pohybu na ľade.

Vybrať kačenky na ľad »

Poradíme vám

Prihláste sa Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}