Ako správne vybrať hokejové chrániče holení?

So zlomenou nohou toho moc nenakorčuľujete. Preto je dôležité poradiť sa o výbere správnych chráničov holení, ktoré vám pomôžu našliapnuť hokejovú kariéru. Chrániče holení vám zachránia nielen holennú kosť, ale tiež lýtko alebo koleno.

Jak správně vybrat hokejové chrániče holeníHlavné kritériá pre výber hokejových chráničov holení:

  • Vek a výška
  • Typ strihu modelového radu
  • Úroveň pokročilosti hokejistu

Džungli veľkostných tabuliek sa nevyhnete ani pri hľadaní správnych hokejových chráničov holení. Presekajte sa k prehľadným tabuľkám veľkostí a nájdite si holene, ktoré vám sadnú.

Výber poľa veku a výšky

Výber holení podľa tvaru

Chrániče holení Bauer Vapor,  CCM Quicklite – Klasický rozšírený tvar v oblasti kolena sa smerom dolu k lýtku zužuje a perfektne obopne celú nohu.

Chrániče holení Bauer SupremeCCM Tacks, Warrior Alpha – Anatomická konštrukcia sa ťahá po celom obvode chrániča a prináša najprirodzenejší pocit. Holene Warrior Alpha sú širšou obdobou Bauer Supreme.

Chrániče holení Bauer Nexus – Široká a hlboká konštrukcia chráničov slúži pre maximálne pohodlie po celom obvode chrániča.

Modely hokejových chráničov holení Bauer, CCM a Warrior

Výber holení podľa výkonnostnej úrovne

Amatérski hokejisti

Chrániče zvládnu svoju základnú funkciu a ochránia koleno, holennú i lýtkovú kosť. Komfort chráničov už je horší, pretože chýbajú prieduchy pre prúdenie vzduchu a základná výstelka. Najväčšou výhodou je nízka nadobúdacia cena.

Amatérske chrániče holení odporúčame hráčom, ktorí sú na ľade 1×–2× týždenne.

Vyberte si amatérske chrániče holení »

Poloprofesionáli

Zlatá stredná cesta sa ťahá okolo mantinelov prijateľných cien a dostatočnej kvality. Holene sa chvália rozšírenou bočnou ochranou popri kolenu a lýtok. Súčasťou poloprofesionálnych chráničov už bývajú i dýchacie otvory pre lepšiu cirkuláciu vzduchu a príjemnejšia vnútorná výstelka s odvodom vlhkosti.

Hokejové chrániče holení pre poloprofesionálov a nadšených amatérov odporúčame hráčom, ktorí sú na ľade 3×–4× týždenne.

Vyberte si poloprofesionálne chrániče holení »

Profesionáli

Na profíkov už čaká výstroj najvyššej kvality, ktorý prináša špičkovú ochranu kolena, lýtka i holene. Ako profesionáli máte chrániče na nohách takmer bez prestávky, preto sa o pohodlie starajú antibakteriálne a funkčné výstelky, najprepracovanejšie systémy cirkulácie vzduchu a tvary pre čo najlepšiu bočnú ochranu kolena i lýtok.

Chrániče tú tiež veľmi ľahké a nebrzdia vás pri prechode cez modrú čiaru. Nevýhodou môže byť vyššia cena, avšak investícia do prvotriednych technológií sa vráti formou prevencie pred zranením.

Chrániče holení pre profíkov najlepšie vynosia hráči, ktorí sú na ľade 5×–7× týždenne alebo tí, ktorí si chcú dopriať to najlepšie.

Vyberte si profesionálne chrániče holení »

02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–16:00 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €