ZĽAVOVÁ JAZDA

Ako si vybrať chrániče na inline korčuľovanie

Chráňte sa pri jazde na kolieskových korčuliach

Pri jazde na kolieskových korčuliach je dobré sa chrániť proti prípadnému pádu alebo kolízii. Použitím vhodných chráničov zabránite odreninám a bolestivým zraneniam horných i dolných končatín. Človek pri páde väčšinou inštinktívne dáva ruky dopredu, preto je veľmi vhodné doplniť chrániče kolien a lakťov, taktiež chráničmi zápästia.

Chrániče na kolieskové korčule odporúčame všetkým začiatočníkom a samozrejme pre deti, pri ktorých by používanie chráničov malo byť samozrejmosťou. Keď vašim najmenším kúpite sadu chráničov vo veselých farbách, budú ich radi nosiť a vy budete bez strachu o ich bezpečnosť.

 

Výber vhodných chráničov

Pri výbere vhodných chráničov platí pravidlo, že čím kvalitnejšie a prepracovanejšie chrániče sú, tým ponúkajú aj väčšie pohodlie a priedušnosť. Pokiaľ si teda jazdu chcete naplno užiť a máte v pláne na korčuliach trávit pomerne dosť času (napr. pri celodennom korčuľovaní) na chráničoch radšej nešetrite.

Väčšinou korčuliar zvolí trojsadu chráničov, ktorá obsahuje chrániče kolien, chrániče lakťov a chrániče zápästí. Táto sada je väčšinou aj prakticky zabalená v sieťovanom obale umožňujúcom zjednodušené prenášanie a rýchle vyschnutie po celodennej jazde. V ponuke máme, ale taktiež samostatné chrániče zápästí, ktoré považujeme za základ v oblasti bezpečnosti pri jazde na kolieskových korčuliach.

Veľkosť chráničov

Najčastejšie sa chrániče vyberajú podľa bežnej veľkosti oblečenia, ale vždy by ste taktiež mali pozerať na to či nemáte náhodou silnejšie nohy alebo ruky. Chrániče sú vždy lepšie pokiaľ sú skôr voľnejšie ako keby boli príliš tesné alebo dokonca tlačili.

Tu si vyberte chrániče presne pre vás!

0 220 924 944 Po-Pá 08:00-16:00 | info@sportobchod.sk

Prihláste sa Košík {{ summaryPrice | formatPrice }}