Halovky adidas Court Stabil Grey - UK 9.0

 

Produkt je dočasne vypredaný

Pokiaľ máte záujem o informáciu o dostupnosti, napíšte nám, prosím, na info@sportobchod.sk, radi Vás budeme pri opätovnom zaradení produktu do našej ponuky informovať.

Popis Parametre Hodnotenie (5) Otázky (0) Alternatívne

Halovky adidas Court Stabil Grey - UK 9.0Popis

d

Priemerné hodnotenie 96.00 % 96% Hodnotilo 5 uživatelov

 • 5 Hviezd
 • 4 Hviezdy
 • 3 Hviezdy
 • 2 Hviezdy
 • 1 Hviezda

19 zakazníkov už zakúpilo

100 % zákazníkov odporúča

Pánska halová obuv adidas Court Stabil predstavuje špičkovú obuv na halové športy. Topánky nájdu svoje pôvodné a najlepšie možné uplatnenie vo vnútri športových hál.

Topánky proti nude

Cieľovou skupinou luxusných topánok sú neskúsení, najlepšie začínajúci či amatérski hráči. Okruh budúcich nositeľov má už teraz povolené tešiť sa na špičkové prevedenie a obdivuhodné vlastnosti športovej výbavy. Fenomén halových športov sa neustále rozrastá a rozširuje. Výrobcovia a dodávatelia majú preto príjemnú povinnosť na tieto zmeny flexibilne reagovať.

V týchto topánkach nebudete šliapať po šťastí

Dominujú kvalitnou podrážkou, ktorá tlmí nárazy, dopady a podporuje celkovú stabilitu i pri náhlych zmenách smeru. Nepoznané pohodlie a návykový komfort spôsobia  závislosť na hre nejednému hráčovi. Topánky zvýšia výkonnosť a tiež pohybové, odrazové a rýchlostné schopnosti. Spoľahlivé topánky disponujú odolným a trvanlivým materiálom.

syntetický povrch kopačiek adidas SprintSkin

Revolučná vrchná syntetická vrstva materiálu adidas Sprintskin poskytuje neuveriteľnú ľahkosť a cit pre loptu. Povrch je vyrobený z umelej kože, ktorá dokonalo objíma hráčovu nohu ako jeho druhá koža. Syntetický materiál je zároveň ohybný, dokonalo odpudzuje vodu a vždy perfektne sedí. Jednovrstvá koža SprintSkin ďalej znižuje hmotnosť topánky, a to bez toho, aby bola ohrozená stabilita nohy futbalistu.

Došprintujte si pre slávu

Technológia SprintWeb kombinuje ľahkosť s mimoriadnou stabilitou. Ľahké vlákna dokonale obopnú nohu a uzamkú ju pre tesnejší kontakt a dokonalý komfort. S maximálnou podporou topánky potom môžete vyvinúť excelentnú rýchlosť a prešprintovať obranu plnú hromotlukov.

Technológiu TORSION® SYSTEM firma adidas používa od roku 1989 (ZX 8000), aby jej obuv umožňovala pohyblivosť nohy v jej prirodzenom rozsahu a súčasne aby chránila nohu pred prílišným skrútením.

Samotné skrútenie (torzia) je vlastne len popis pohybu, pod ktorým sa myslí protismerné skrútenie daného predmetu. V závislosti na materiáli, tvare a konštrukcii je torzný pohyb viditeľný (napr. handra na umývanie, papier), alebo sa odohráva len na molekulárnej úrovni (napr. tanier, oceľový nosník) a zostáva preto našim okom neviditeľný. Čo sa týka nohy, dochádza k skrúteniu medzi prednou a zadnou stranou nohy.

Samotný tento pohyb vzniká v priehlavku prostredníctvom 5 malých kostičiek. Prirodzený rozsah pohybu je zhruba 30° smerom dovnútra (mediálne) a asi 15° smerom von (laterálne). Torzný pohyb nohy je pohyb pasívny, tzn. že tento pohyb nie je vyvolávaný svalovou kontrakciou, ale je to skôr reakcia na zaťaženie nohy. Torzný pohyb je elementárnym pohybom na udržovanie rovnováhy a stability a vzniká vďaka kĺbovým spojeniam v priehlavku.

TORSION SYTEM v športovej obuvi má teda za úlohu umožňovať prirodzený torzný pohyb počas zaťaženia (30°/15°), súčasne má ale chrániť pred výrazne zväčšeným torzným pohybom, ako aj pred poranením priehlavku. Aby mohol systém plniť túto funkciu, musia byť torzné elementy (červená elipsa - umožňuje torzný pohyb) a torzný prvok (biela elipsa - obmedzuje torzný pohyb na prirodzený rozsah) vzájomne presne zladené.

V závislosti na oblasti použitia a športovom odvetví je možné použiť rôzne typy konštrukcie torzného systému (V-Torsion, 3D-Torsion, asymetrické torzné prvky, extended Torsion, atď.)

adidas adiPRENEadidas adiPRENE® sa používa v oblasti päty ako dodatočný tlmiaci materiál, ktorý má za úlohu znižovať značné zaťaženie, ku ktorému dochádza počas "dostupovacej" fázy. Materiál sa pritom vďaka svojim viskóznym vlastnostiam cielene deformuje, takže pohlcuje veľkú časť energie. V športových odvetviach (napr. hádzaná, volejbal, tenis) sa tento materiál používa ako vankúšik priamo pod kosťou päty. To je rozdiel v porovnaní s bežeckými topánkami, kedy sa materiál používa v zadnej, vonkajšej oblasti päty. Dôvodom je poloha nohy (ľahká supinácia) pri prvom kontakte so zemou pri dopade. Pretože k tomuto javu dochádza len pri bežeckých športoch, je takýto typ konštrukcie výraznou indíciou, že máme dočinenie s bežeckou obuvou. V prípade základných cenových úrovní sa adiPRENE používa tiež len ako vankúšik pod vonkajšou pätou.

Samotný adiPRENE je dodatočný tlmiaci materiál, ktorý ešte zlepšuje funkciu podošvy v zmysle tlmenia. Musíme mať na pamäti, že tlmenie je vysoko komplexná súhra kĺbov, uhlov kĺbov, zapojeného svalstva a športovej techniky.

adidas adi PRENE +adidas adiPRENE® + podporuje vďaka svojim elastickým vlastnostiam odrazovou fázou bežca, a preto sa používa len v prednej časti nohy. Jeho účinok je možné prirovnať k trampolíne. Tento materiál je výrazne tvarovo stálejší ako klasický materiál pri podošve EVA. S jeho pomocou je možné dosiahnuť dlhú životnosť podošvy. To je dôležité zvlášť pri zvýšenej záťaži len jedného miesta (napr. pri zvýšenom tlaku pod základným kĺbom palca alebo pri poklesnutej priečnej klenbe), pretože materiál EVA inak príliš rýchlo stráca svoj tvar a vlastnosti.

adiPRENE+ sa používa ako vankúšik v materiáli podošvy, alebo v celej prednej časti nohy ako Full Forefoot adiPRENE+. Vďaka výborným vlastnostiam by mal každý bežec využívať úžasné vlastnosti adiPRENE+. Začínajúcemu bežcovi umožňuje ľahký a pohodlný pohyb pri odvaľovaní nohy (radosť z behu). Výkonnostne zameraný športovec bude ťažiť z výrazne dynamickejšieho odvaľovania a odrazu vo svojej športovej obuvi.

Bez ohľadu na to, ako používate svoju športovú obuv, namáhate svoje nohy aj topánky až na samotnú mieru únosnosti. Preto je táto topánka adidas zvonku tak extrémne odolná a vovnútri je taká pohodlná, aby aj po namáhavom trojhodinovom zápase boli vaše nohy stále plne v hre. Z dôvodu extrémneho zaťažovania v niektorých športoch sa prstová časť vrchnej časti topánky, v závislosti na špecifickom type pohybu v danom športe, vystužuje materiálom adiTUFF®, aby obuv zaručovala dostatočnú ochranu proti oderu. Táto technológia sa používa na obuv na tenis, hádzanú, stolný tenis, outdoor, terénny beh, softball a baseball, skrátka všade tam, kde sa môže extrémne namáhať bočná prstová časť topánky.

Kód výrobcu: BB6341


Zobraziť prehľad parametrov

Parametre

d
Špeciálny program CENOVEJ GARANCIEáno - možnosť dodania za najnižšie ceny
(podmienky a spôsob uplatnenia nájdete tu)
Ročná kolekcia2017/18
Použitá technológiaadidas adiPRENE®
adidas adiPRENE® +
adidas adiTUFF
, adidas Torsion System®

adidas SprintWeb

Nefarbiaca (non-marking) podrážka:áno
Vhodnosť na športy:squash /badminton / florbal, házená
Odporúčané použitie obuvi:turnajové profesionálne nasadenie
Systém odvetrávania:ventilačná zóna v hornej časti špičky
ventilačná zóna vo vnútornej bočnej časti topánky
ventilačná zóna vo vonkajšej časti topánky
Tlmenie nárazov:tlmiaca zóna v oblasti päty
tlmiaca zóna v prednej časti

Hodnotenie SportObchod.sk

Hodnotenie z hľadiska odrazu, dopadu a náhlych zmien smeru pohybu:Hodnotenie z hľadiska odrazu, dopadu a náhlych zmien smeru pohybu - 9 z 10 9/10
Hodnotenie obuvi z hľadiska držania nohy:Hodnotenie obuvi z hľadiska držania nohy - 9 z 10 9/10
Hodnotenie z hľadiska herného komfortu: Hodnotenie z hľadiska herného komfortu - 9 z 10 9/10
Hodnotenie z hľadiska reálnej životnosti:Hodnotenie z hľadiska reálnej životnosti - 9 z 10 9/10
Naše celkové hodnotenie:Naše celkové hodnotenie - 9 z 10 9/10

Hodnotenie

d

Priemerné hodnotenie 96.00 % 96% Hodnotilo 5 uživatelov

 • 5 Hviezd
 • 4 Hviezdy
 • 3 Hviezdy
 • 2 Hviezdy
 • 1 Hviezda

19 zakazníkov už zakúpilo

100 % zákazníkov odporúča

 • Tomáš M. (), pridané 28.02.2018

  100%

  Po několik let moje oblíbená sálová bota. Pevná, ale zároveň pohodlná.

 • Roman K. (Vsetín), pridané 26.02.2018

  80%

  Boty velice dobře drží nohu, i po celodenní turnajové hře boty netlačí. Jsou spíše na užší nohu, což mi vyhovuje. Obstojně drží i na parketách. Vzhledově jsou velice zajímavé. Nicméně nejsem přesvědčený, že jsou úplně vhodné na badminton, nemají žádnou ochranu proti otěru na vnitřní straně, jako třeba obuv od Babolatu, takže po pár týdnech hraní je na obuvi znát opotřebení a dokonce se začíná v tomto místě odlepovat podrážka, boty tedy půjdou na reklamaci.

 • Martin H. (Planá u Mariánských Lázní), pridané 28.01.2018

  100%

  Co jsem od nich čekal - bylo splněno.

 • Daniel M. (Český Krumlov), pridané 25.01.2018

  100%

  Boty adidas musím ohodnotit výborně hned první obutí bot jsem strávil 12 hodin v hale a boty netlačí pohodlné jediná velikost byl problém jsou větší než normálně ,ale na druhý pokus na jedničku. Ochota prodejců na jedničku

 • Daniel M. (Český Krumlov), pridané 16.01.2018

  100%

  Musím sálové boty adidas ohodnotit kladně,protože jsem strávil v botech 12 hodin v kuse na badbintonovém turnaji a boty mi hned po nazuti seděli a netlačí.jsou pohodlné ,kaničky jsou akorát dlouhé a boty jsou i dokonce moc pěkné. Tak že dobrá volba bot.

K produktu nelze pridať dalšie hodnotenie.

Otázky

d

Z produkta nelze odoslať otázku.

Poradíme vám

Simona Némethová Simona Némethová produktová manažérka

hráčka prvoligových
itelligence Bulldogs Brno
simona@sportobchod.sk
02/ 20 92 49 44


02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–16:30 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €