Bežecké tenisky On Running

Výber bežeckej obuvi nie je vôbec tak jednoduchý, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Musíte brať do úvahyz, kde a na akom povrchu beháte, z akého dôvodu to robíte a či od obuvi očakávate nejaké špeciálne vlastnosti.

Máme širokú ponuku, do ktorej patrí cestné i trailové bežecké tenisky a máme skladom bežeckú obuv pre závodníkov i rekreačných bežcov. Obuv na behanie musí naozaj padnúť ako uliata. Tak jej výber nepodceňte.

Aby vám to dobre bežalo po ceste i v teréne, mrknite do našej bežeckej poradne. Poradíme vám, ako vybrať bežeckú obuv, čo je to drop a s akými typmi došľapov sa môžete pri behaní stretnúť.

Filtrovat

Veľkosť:

Výrobca:

Cena
Cena:

Došlap:

Drop:

typ behu:

Farba:

Ďalšie parametre Cena

Zoradiť podľa: od najpredávanejšieho | abecedy | od najlacnejšieho | od najdrahšieho

Dla zadaných parametrov bylo nájdených 19 produktov

12vše

Výber správnej bežeckej obuvi se môže zdať ako alchýmia. Základne pravidlo ale znie: „Kúpte si o číslo väčšie bežecké tenisky, ako nosíte do mesta.“

Obuv na behanie môžete vyberať tiež podľa toho, či chcete behať v zime, v lese či v meste apod. Pro tých, čo behajú pól na pól po asfalte a v prírode, sa hodia univerzálna bežecká obuv. Svoje špecifiká má i trailová bežecká obuv alebo tie na cestu. Ak ste ešte nikdy nebehali, mrknite sa na začiatok na bežeckú obuv pre začiatočníkov. Ideálne si do začiatku kúpte aspoň jeden pár objemovej cestej obuvi, ktorá dobre tlmí nárazy. Časom ale budete zrýchlovať a prepadnete kúzlu závodenia. A závodiť je predsalen lepšie v závodnej obuvi, ktorá je ľahšia a rýchlejšia.

Skôr či neskôr vybehnete do terénu, kde zistíte, že beh v cestnej obuvi po kameňoch v blate nie je ideálny. Nakúpte si trailovú obuv, ktorá vás podrží v náročnom teréne. Striedajte pravidelne jednotlivé páry tenisiek. Dávate tak chodidlám neustále nové impulzy a používáte svaly na celom chodidle.

Pokiaľ vám s výberom nepomohol ani náš článok Ako vybrať bežeckú obuv, obráťte sa na nás a my vám doporučíme bežeckú obuv, ktorá vám sadne. A ak už máte obuv vybranú, mrknite tiež na bežecké oblečenie.

Prečítajte si ďalšie bežecké články o bežeckom vybavení, technike behu a ďalších tipoch pre bežcov na Šatni.

Poradíme vám

Lada Klímová Lada Klímováexpertka sekcie

lklimova@sportobchod.sk

02/ 20 92 49 44 po–pá 8:00–16:00 | info@sportobchod.sk

prihláste sa Košík: 0.00 €